Головна » Файли » Методичний кабінет

День вишиванки згуртовує українців
2017-05-22, 3:58 PM

Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ —
Молодих, відважних, дужих,
У єднанні на багато літ.

                     Василь Дерій

 

День  вишиванки  згуртовує  українців

 

18 травня - День вишиванки - Всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також - ідентифікацію української нації.

Отож, в навчальних закладах Вознесенського району  в цей день дрес - кодом дня була вишиванка, і всі школи замайоріли  різнобарвними  візерунками  української  вишивки. Всі долучилися до незвичайного свята, на якому і діти, і дорослі більше дізналися про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка.

З усмішками на обличчях, піднесено-патріотичним настроєм учителі та учні Дорошівської школи розпочали робочий день. На загальношкільному святі вчителі розповідали про ідею створення свята та мету його проведення. Завершився захід яскравим флеш-мобом  єдності  «Єднай нас, вишиванко!».

Учні Воронівської ЗОШ І-ІІІ ступенів провели флеш-моб, у якому продемонстрували красиві, яскраві та неповторні вишиті сорочки. А ще вони висловили бажання жити і навчатись у мирі, вибудувавши на подвір'ї школи слово «МИР». Своєю акцією школярі хотіли привернути увагу сільської громади і закликати всіх українців до збереження національної культури та відстоювання миру.

А ще в цей день учитель початкових класів Воронівської школи Жулай Людмила Володимирівна  організувала екскурсію до шкільного музею історії села і розповіла дітям про талановиту майстриню-вишивальницю Швачку Василину і презентувала її роботу – жіночу сорочку вишиту хрестиком.

Цього травневого дня Новосілківська ЗОШ І – ІІІ ступенів зацвіла весняними барвами, усмішками, вишитими сорочками та рушниками і учнівська молодь організувала акцію «Найкраще фото у вишиванці».

Члени гуртка «Народна вишивка» (керівник Дрозд Н.В.)  Білоусівської школи  організували майстер-клас «Виший вишиванку собі сам». А ще в цій школі зачарувала усіх виставка робіт української вишивки талановитої майстрині-вишивальниці учителя  інформатики Дрозд Юлії Андріївни, яка презентувала свої роботи, зокрема, сорочку для своєї донечки Мілєни.

Учні та вчителі навчальних закладів району долучившись до щорічної Всеукраїнської акції «День української вишиванки»: декламували вірші, танцювали, брали участь у вікторинах, співали народні пісні, і як результат, окрім вираження своєї національної та громадянської позиції – позитивні емоції, піднесений настрій, відчуття гордості за приналежність до українського народу.

Тож носімо на долю і щастя наш оберіг – вишиванку!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Методичний кабінет | Додав: Admin
Переглядів: 69 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0