Головна » Файли » Методичний кабінет

На Вознесенщині ушанували пам’ять загиблих від Голодоморів
2016-11-29, 12:04 PM

На Вознесенщині ушанували пам’ять  загиблих від Голодоморів

 

          На минулому тижні, з метою поглиблення знань в учнів про Голодомор як геноцид українського народу, його причини, перебіг і наслідки, а також ушанування пам’яті загиблих від Голодоморів, в загальноосвітніх навчальних закладах Вознесенського району проведено ряд заходів: загальношкільні лінійки, відео-уроки, тематичні презентації, круглі столи, музейні  та віртуальні екскурсії до місць пам'яті жертв Голодомору,  захист історичних проектів та ін.

              В Щербанівській, Прибужанівській, Дорошівській, Воронівській, Актовській школах було організовано перегляд відеофільмів:  «Голод», «Голодомор: очевидці свідчать», «Жовтий князь», «Голод 1932-1933 р.р». Учнівськими волонтерськими загонами проведено акцію «Милосердя» з надання шефської допомоги особам, які пережили голод. А учні 4 класу Воронівської школи разом із своїм  класоводом Іриною Олексіївною Вергелес віднесли гостинці бабусі Марії (Тітова Марія Якимівна, 1922р.н.), яка пережила голодомор і їй є про що розповісти. Така зустріч – це життєвий урок для дітей.

         Також традиційно в школах пройшов 25 листопада Урок пам’яті “З присвятою замордованим голодом…” Старшокласниці Новогригорівської школи підготували хореографічну композицію «Дзвони скорботи». Окрім цього, вчителі Олександрівської, Таборівської, Прибужанывськоъ шкіл залучили учнів до меморіальних заходів на території сільських рад, присвячених Дню пам’яті жертв Голодомору. 

             «В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні на пам’ять про тих людей, які померли з голоду, проходить Всеукраїнська акція “Запали свічку”. Діти, 26 листопада з настанням темряви  запаліть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників», - сказала Олена Миколаївна Соловйова, заступник директора з виховної роботи Таборівської школи на загальношкільній лінійці «Вічна пам'ять змореним голодом».

        Педагоги всіх навчальних закладів приділили особливу увагу оформленню приміщень, де проводилися заходи: дотримувалися скорботних кольорів, використовували композиції із колосків, кетягів калини, перетягнутих траурною стрічкою, хліба, рушників та іншу традиційну народну символіку та побутово-ужиткові предмети.

 

Категорія: Методичний кабінет | Додав: Admin
Переглядів: 49 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0