Відповідно до Плану роботи районного методичного кабінету КУ «Вознесенського районного центру по обслуговуванню закладів освіти» 

10 травня 2018 року в приміщенні Центральної районної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка відбувся районний  семінар у формі супервізійного воркшопу (робочої майстерні) з вчителями англійської мови шкіл, що знаходяться у підпорядкуванні Вознесенської районної ради, головною метою якого  був  розвиток фахових компетентностей педагогів  засобами  професійного спілкування та співпраці   на засадах діяльнісного підходу.

          Метод проекту як педагогічна технологія відноситься  до інноваційних технологій ХХІ століття. Тож не випадково було обрано тему педагогічного спілкування «Використання проектних технологій на уроках англійської мови   як засіб формування мовно-комунікативних компетентностей учнів ».

Форма воркшопу передбачає роботу вчителів різного рівня  підготовки, де досвідчені діляться досвідом з молодими чи малодосвідченими педагогами, де відбувається у невимушеній атмосфері педагогічне спілкування, внаслідок якого здобувається вирішення проблемного питання та формування професійних компетентностей.

         Своїми напрацюваннями у використанні проектних технологій у початкових, середніх та старших класах на уроках та позауроочний час поділилася вчитель англійської мови Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.М.Рябошапки Ірина Миколаївна Устич. Вона ознайомила з нормативними документами про викладання англійської мови у початковій, зокрема у Першому класі нової української школи,  зі стратегією ЛЕПБУК як одним  із методів проектної роботи і порекомендувала вчителям використовувати різноманітні  цікаві інтернет-сайти, які дають можливість використовувати  інтернет-матеріали у роботі вчителя англійської мови. Вони  полегшують і урізноманітнюють роботу при підготовці до уроків та  на уроці , залучають учнів до активної діяльності і дають можливість з цікавістю розвивати творчі та  комунікативні навички в оволодінні  англійською мовою.

         На методичному заході, підготовленому та організованому методистом Лопатинською Л.В. та вчителями англійської мови  Новогригорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Котовщук О.П., Щербанівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.М.Рябошапки І. М. Устич,  використовувалися різноманітні форми і методи роботи, зокрема: мозковий штурм, дискусійний майданчик, робота в групах, мультимедійні презентації,  практична моделювальна та аналітична види  робіт. 

Відбулася прем’єра творчого пошуку вчителя  англійської мови Новогригорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Котовщук Ольги Павлівни на тему: «Використання проектних технологій на уроках англійської мови.  Ігрове проектування «My Town»(«Моє місто»).

 В ньому взяли участь всі учасники воркшопу.  Вони обрали мера свого міста, і аргументовано переконували   його  англійською мовою дати дозвіл на  забудову різноманітних соціально-культурних закладів у місті. Отримавши  схвалення, проектники розміщували на карті  генеральної забудови міста макети своїх закладів та установ.

Не залишилися поза увагою  і  питання доцільності використання портфоліо учня і вчителя, і організація шкільних та районної олімпіад з англійської мови, і новації в проведенні зовнішнього незалежного оцінювання у нинішньму році, і певні заходи в рамках роботи в літніх мовних таборах.

Збагачені знаннями та досвідом використання проектних технологій вчителі на стікерах висловлювали свої думки щодо  проведення воркшопу. Ось деякі з них: «Отримала багато практичних порад щодо використання методу проекту та стратегії ЛЕПБУК ( у перекладі -книга на колінах), «Дуже сподобались Лепбуки і практичні матеріали», «Отримала нову інформацію, досвід», «… позитив, нові знання, натхнення», «Дякую за співпрацю. Було цікаво, творчо повчально!»